ورود به جرقه

دانلود ویژه

پــی دی اف آمــوزش

تاریخچه ی حفاظت در برابر انفجار قسمت سوم

رایـگان
یکشنبه, 09 آبان 1395 15:33

از تاریخ 01/07/2003، دستورالعمل 94/9/EC در باب تجمیع قوانین اعضاء ایالات درخصوص تجهیزات و سیستم های حفاظتی برای استفاده در محیط های مستعد انفجار ، که در 23/03/1994 توسط پارلمان و شورای اتحادیه اروپا منتشر گردید که بر اساس آن همه دستورالعمل های قبلی درخصوص حفاظت در برابر انفجار که در سطح اروپا وجود داشت را ناچارا جایگزین نمود.

 در سال 12/12/1996، به واسطه ی دومین حکم تصویب شده در خصوص قانون ایمنی تجهیزات و تغییرات مربوط به قانون ایمنی تجهیزات بوسیله ی حفاظت در برابر انفجار (ExVO)، دستورالعمل 94/9/EC به قانون ملی تبدیل شد. توسط این حکم، تصویب نامه ی اَسِتیل (AcetV)، تصویب نامه ی مربوط به مایعات اشتعال پذیر (VbF) و ElexV نیز به صف قانون اروپا درآمدند.

در سال 28/01/2000، دستورالعمل 1999/92/EC مربوط به تصمیم پارلمان و شورای اروپا، به تاریخ 16/12/1999، دومین دستورالعمل مهم در خصوص حفاظت در برابر انفجار در محیط های مستعد خطر، در روزنامه ی رسمی جوامع اروپایی به چاپ رسید. این دستورالعمل شامل حداقل ملزومات برای بهبود ایمنی و حفظ سلامت کارکنانِ در معرض محیط های قابل انفجار می شود. این دستورالعمل EC، که دستورالعمل ایمنی حرفه ای اروپا نیز نامیده می شود، قوانینی برای حفاظت عملی در برابر انفجار و با هدف ایمنی اپراتورهای تاسیسات در جاهایی که خطرات ناشی از انفجار  قابل انتظار است، وضع می کند. 

این بخشنامه با موضوع "دستورالعمل حفظ سلامت و ایمنی مربوط به مقررات بکارگیری تجهیزات بکارگرفته شده در زمان بهره برداری از تاسیسات ، حفظ ایمنی در زمان نصب و بکارگیری تجهیز و مقررات مورد استفاده در سازمان های عملیاتی می باشد که با عنوان(دستورالعمل ایمنیِ عملی-BetrSichV) مشخص می گردد" در تاریخ 03/10/2002 به قانون ملی تبدیل شد. BetrSichV، جایگزین ElexV برای حفاظت در مقابل انفجار شد. 

با این اوصاف، در زمینه انتقال مقررات،ElexV همچنان هم می تواند در جاهایی که تجهیزات تا قبل از  تاریخ 03/10/2002 نصب شده اند بکار گرفته شود.

 

قسمت دوم مبحث تاریخچه ی حفاظت در برابر انفجار را می توانید از لینک زیر مطالعه نمایید

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *